Loading...
Girişimci
Başvuru
Formu

4 Şubat 2019

Türk Telekom, MentalUP’a yatırım yaptı

Türk Telekom, çocukların düşünme ve öğrenme becerilerini geliştiren oyunlaştırılmış eğitim platformu MentalUP’un yüzde 6,9 hissesini aldı.

Türk Telekom, kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures aracılığıyla çocukların düşünme ve öğrenme becerilerini geliştiren oyunlaştırılmış eğitim platformu MentalUP’a ortak oldu. Şirket, bu yatırımla ürün ve hizmetlerine yenilerini eklemeyi planlıyor. MentalUP’ın yüzde 6,9 hissesini aldıklarını duyuran Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, bu yatırımla platformun ürününü dijital satış kanallarında tüketicinin beğenisine sunmayı amaçladıklarını ifade etti. Ayrıca MentalUP özel içerikli internet paketlerini müşterileriyle buluşturmayı hedeflediklerini aktaran Er, “Çocuklarımızın zihinsel becerilerinin gelişmesi demek, daha başarılı bir neslin yetişmesi, Türkiye için daha iyi bir gelecek demek” ifadelerini kullandı.

04.02.2019

Fırat Yaman Er
Yönetim Kurulu Üyesi

Fırat Yaman Er, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuş ve ardından 2001 yılında Amerika’da San Francisco State Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Kariyerine 1997 yılında Doğan Holding’de başlamış olan Fırat Yaman Er, 2001 yılında Aria İletişim Hizmetleri’ne katılmış, özellikle Aria ve Aycell birleşme sürecinde aktif rol almıştır. Birleşme sonrası Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’de 2006 yılına kadar görevine devam etmiştir. 2008 yılında Oger Telecom’da İş Planlama Direktörü olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 yılında ise Oger Telecom’da İş Planlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir.

Mayıs 2014’de ise Türk Telekom’da İş Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Fırat Yaman Er, Mart 2016-Aralık 2016 arasında Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı görevini de vekaleten yürütmüştür. Fırat Yaman Er Aralık 2016 tarihinden itibaren Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.